Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014_11_11 Divadelní představení MY FAIR LADY v Městském divadle Zlín

Úterý 11. 11. 2014 – čeká nás báječný den. Nás – tedy celý druhý stupeň. Dnes se totiž neučíme – jedeme do divadla. Hurááá! Hned na začátku malá komplikace – nevejdeme se všichni do dvou připravených autobusů. Každý musí mít svou sedačku a musí být připoutaný. Je to přísné, ale logické. Co teď? Čas utíká a my se chceme před kulturním zážitkem ještě „posilnit ve Zlatém jablku“. Problém s dopravou jsme operativně vyřešili, aniž by to mělo vliv na bezpečnost žáků při přepravě a před devátou jsme všichni ve Zlíně. Nádherný slunečný den – nezvyklý na listopad.

V 9.50 vcházíme do prostor Městského divadla ve Zlíně. Paní uvaděčky jsou přísné – nikdo si nesmí vzít s sebou do hlediště batoh. A tak to přece má být. Co kdyby to některého žáčka svádělo k „šustění“ a hledání něčeho „dobrého na zub“ během představení…

Pohodlně se uvelebíme do sedaček. Sedíme v prvních třech řadách. Paráda! Uvidíme všechny grimasy herců. V deset hodin hudební komedie začíná. Jako pohádka – Za devatero moři a devatero řekami v jednom království žila dívka … Pohltí nás příběh o chudé květinářce Elize Doolittlové, která potkává svého „prince“ profesora řeči Henryho Higginse. Ten se vsadí se svým přítelem plukovníkem Hughem Pickeringem, že z té chudé, ušmudlané a zanedbané dívky ulice vychová za pár měsíců krásnou a atraktivní dámu. A opravdu se tak stane! Z dívky se stala královna, z prince král, a jestli neumřeli, žijí dodnes… Příběh je prokládán písněmi. Představení trvá přes tři hodiny. Na jednu přestávku se těší všichni. Jak jsem se na druhý den dozvěděla z recenzí našich žáků, tvrdá sedačka byla největším problémem. Asi nejsou zvyklí navštěvovat divadlo. Spousta reakcí žáků byla ale kladná. Někteří by muzikál zhlédli klidně ještě jednou.

A co na závěr? Kulturní dopoledne se určitě vydařilo a máme na tvářích spokojený výraz …

                                                                                                                                                 Mgr. Alena Hanačíková