Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014_05_12 Návštěva VIII.A na Úřadu práce Hodonín

 V pondělí 12. května 2014 odjeli žáci osmého ročníku do Hodonína na Úřad  práce Hodonín. Zde je přivítala paní Dvorská, která žákům přichystala program jejich dopoledne. Žáci se mohli seznámit s různými povoláními, s možnostmi studia na středních školách maturitního i nematuritního oboru. U každého povolání si mohli zjistit, jaké musí mít žák osobnostní a psychické předpoklady k vykonávání této práce, jaké musí mít zájmy, aby ho po celý život vybraný obor bavil a mohl tak chodit do práce s chutí a radostí.

            Žáci si mohli na počítačích provést test, který jim na základě jejich odpovědí vyhodnotil, k výkonu jakého povolání má daný žák předpoklady. Již po mnoho let vyvolávají některé návrhy počítače úsměv na rtech žáků i pedagogů. Objevují se i taková povolání, jako je kosmonaut. Ale všechno je možné. Tak třeba budeme jednou do školy zvát na besedu bývalého žáka naší školy, kosmonauta.

            Přejme našim žákům, aby si vybrali do svého života správné povolání, které jim umožní se nejen dobře živit, ale také aby jim přineslo radost z práce.

V Blatnici pod Svatým Antonínkem, 19. 5 2014         

RNDr. Jitka Kubicová, vých. poradce