Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit do 2014_06

Dozvuky školního roku ve škole i ve školce si můžete prohlédnout v nových fotogaleriích. Zatímco uvnitř školy utichl ruch, na střeše máme živo (fotogalerie aktualizována).

Důležitá informace pro rodiče dětí z MŠ (doplněno).

Ve dnech 23. - 26. června bude vyučování končit dříve - školní autobus bude odvážet přespolní žáky již ve 12.45 hod. V pátek po slavnostním ukončení školního roku, vydání vysvědčení a obědě odjede školní autobus v 10.30 hod.

Vedoucí učitelka MŠ zve rodiče dětí nově přijatých k předškolnímu vzdělávání na krátkou schůzku ve čtvrtek 19. června 2014 v 15,30 hod

   Děkujeme Službám Obce Blatnice za pomoc odborného pracovníka a zprostředkování a zápujčku pojízdného lešení. Díky této pomoci jsme mohli vyměnit všechny dosluhující zářivky v tělocvičně.
 
Snažíme se vést děti k úctě k majetku a práci druhých - a někdo nám to kazí tím, že ukradl v areálu školy dva staré velké květináče a nechal jen vyklopené zasychající oleandry. Smutné .
 
Právě vyšlo další číslo školního časopisu - ke stažení je zde, brzy bude k dispozici i tištěná verze.
 
Upozorňujeme nájemce naší školní tělocvičny, že ve dnech od 26. 5. do 3. 6. 2014 probíhá oprava osvětlení. Posuvné lešení nebrání využití tělocvičny, ale je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Děkujeme za pochopení.
 
Pomalu začíná čas školních výletů: I.A a III.A.
 
V pondělí vyrazili naši žáci mimo školu - osmáci v rámci přípravy na výběr budoucího povolání na Úřad práce Hodonín a deváťáci na exkurzi do Elektrárny Hodonín.
 
Ve dnech 2. a 9. května 2014 budou mít žáci ZŠ ředitelské volno (s vědomím zřizovatele a s vědomím rady školy). V tyto dny nebude probíhat výuka, žáci zůstávají v péči rodičů. Pro přihlášené žáky je v provozu školní družina s možností oběda. MŠ bude v provozu 2. května, v pátek 9. května bude školka uzavřena. MŠ Suchov je díky zájmu rodičů v provozu oba pátky.

 

Naši deváťáci nezapoměli a popřáli učitelkám a učitelům ke Dni učitelů.

Velký dík patří žačkám a žákům I.stupně naší ZŠ a jejich učitelkám za přípravu "Jarní besídky s dětskými trhy" 25. 4. 2014. A děkujeme všem rodičům, babičkám, dědečkům a přátelům školy kteří se přišli podívat.

Na okresním kole matematické olympiády naši školu velmi dobře reprezentovali naši žáci Petr Vyskočil, Viktorie Martinková, Martina Lancuchová a Jan Dražil. Děkujeme a gratulujeme...

 Velikonoční prázdniny v tomto školním roce připadnou na čtvrtek 17. dubna a pátek 18. dubna 2014. V tyto dny nebude z důvodu velmi malého počtu dětí v provozu mateřská škola v Blatnici pod Sv.Ant. a na Suchově.

 
Historického úspěchu dosáhl tým složený z žáků VII.A a VI.B, když vyhrál okresní kolo v basketbalu a postoupil do krajského kola.
 
Vedení školy oznamuje, že ve čtvrtek 10. dubna 2014 v době od 9 do 15 hodin proběhne v budově MŠ zápis k předškolnímu vzdělávání v MŠ. Prosíme rodiče - vemte si s sebou rodný list dítěte.
 
Zveme všechny zákonné zástupce našich žáků na třídní schůzky, které proběhnou v pondělí 14. dubna 2014 od 16 hod.
 rodice-vitani.png

V březnu proběhla celorepubliková soutěž "Matematický klokan", které se zúčastnili i žáci naší školy.

V pátek 14.března proběhlo školní kolo recitační soutěže na I. stupni.

 
Ve čtvrtek 13. března se tři třídy vydaly na Smíchov. Proč? Aby měli ptáci kde bydlet .
 
V úterý 4. března vyrazily dvě třídy na exkurzi do skláren Květná. K plánované návštěvě  Moravských skláren Květná přibyla návštěva podnikové prodejny, návštěva malé sklárny pana Breznického v Květné a stihli jsme zahlédnou zbytky fašankového průvodu.
 
Třetí, sedmé a patnácté místo nám přivezli naši žáci z okresního kola zeměpisné olympiády.
 
V říjnu 2013 jsme prosili veřejnost o udržování pořádku na hřišti u MŠ. A prosíme znova - nebuďte lhostejní k tomu, co se děje na dětském hřišti po skončení provozu MŠ! Nic se neudělá samo - ani se nerozháží papíry, samy se herní prvky nezašpiní od bláta, ani ta zelená ochranná síť z pískoviště nezmizela o víkendu 22.-23.2. 2014 sama. Děkujeme.

Proběhlo vyúčtování záloh za stravné.

Upozornění pro přespolní žáky naší školy: Od pondělí 24.2. do středy 26.2.2014 bude z technických důvodů dopravu zajišťovat autobus firmy Škopík.  Zastávky a časy zůstávají stejné, jen autobus a řidič budou jiní  .

dopravni-autobus.gif

 Výsledky zápisu k základnímu vzdělávání ve školním roce 2014/2015, který proběhl 4. února 2014.

 
Chromatografie. Tajné písmo. Barvení plamene. - to byla témata praktických pokusů, kterých se naši žáci z VIII.A zúčastnili v laboratořích strážnického gymnázia v rámci jednoho z našich projektů.
 
 
Prý je v dnešní době v oblibě retro...tak se můžete podívat na to, jak vypadali žáci současné VII.A, když v roce 2007 nastupovali do školy coby prvňáčci.
 
 
Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na zdárném průběhu 45. Tradičního plesu SRPŠ mnohokrát děkujeme! Byla to spousta práce (celková organizace, dary do tomboly, příprava předtančení, výzdoba sálu, provoz šatna, bufetu a spousta dalšího) a naše díky všem rodičům, přátelům školy, dárcům, učitelkám a ostatním pomocníkům jsou zasloužené.
 
Fotogalerie obsahuje fotky z generálky, vlastního předtančení i neformálního pokačování plesu. Další foto je na bnn.sk.

V týdnu od 17. února 2014 do 21. 2.2014 jsou jarní prázdniny. V MŠ bude na základě zájmu rodičů v provozu jedna třída, pracoviště Suchov bude v době prázdnin uzavřeno. 
 
Zápis budoucích prvňáčků proběhl v  úterý 4. února 2014, fotografie jsou ve školní fotogalerii, oficiální výsledky budou vyvěšeny zde a úřední desce školy (budova II. stupně). 
 
V kalendáři je sice leden, ale venku máme něco mezi jarem a podzimem . Tak Vám nabízíme podzimní školní časopis... 
 
Pro naše žáky jsou školní tabule samozřejmostí, včetně těch interaktivních, napojených na počítač. Jsou ale místa ve světě, kde ani obyčejná tabule není samozřejmostí. Díky blatnickým školákům a části výtěžku za jejich sběr se na některém z takových míst školní tabule objeví. 
 
Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 21. prosince 2013 a skončí v neděli 5. ledna 2014. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2014. Po dobu prázdnin je provoz tělocvičny zrušen, výjimky je nutné domluvit předem. 
 
 

Naši žáci prožili v listopadu v Německu setkání debrujárů s tématem "Astronomie a kosmonautika".

 

Do 31. ledna 2014 soutěžíme v rámci projektu Recyklobraní ve sběru starých mobilních telefonů.

Žáci II. stupně navštívili výstavu obrazů malířů našeho kraje v obřadní síni OÚ Blatnice pod Svatým Antonínkem.

Třeťáci, čtvrťáci, páťáci a šesťáci se zúčastnili zajímavé besedy "Jak vzniká animovaný film".

Naše škola je zapojena do projektu JMK "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na základních a středních školách."

Žáci naší školy se účastní environmentální výchovy (Environmentální výchova (z angl. environment, prostředí) znamená výchovu k odpovědnému zacházení s životním prostředí. V úřední komunikaci se užívá označení Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta (běžně jen zkratka EVVO) Ekocentru Nová Lhota. Výuku mají za sebou v listopadu II.A, III.AVI.B a v prosinci VI.A a VII.A.

Šest družstev žáků nás reprezentovalo na tradiční branné soutěži O partyzánský samopal.

Novinky v projektu Ovoce do škol

V době podzimních prázdnin (úterý 29.10. a středa 30.10.2013)bude mimo provoz MŠ Suchov, v MŠ Blatnice pod Sv. Ant. bude provoz omezen na 1 třídu pro děti pracujících rodičů. Stravování bude zajištěno, školní autobus v tyto dny nepojede.

Naše škola hostila setkání dětských folklórních souborů.

Moc prosíme, aby rodiče, kteří s dětmi využívají dětské hřiště u MŠ, udržovali na hřišti pořádek. Děti ve školce učíme, aby si udržovali kolem sebe pořádek - a pak si vyjdou dopoledne hrát na hřiště s papírky a různými odpadky .

Přidány informace ke skončenému projektu Školy pro venkov. Součástí projektu bylo i vytvoření školního časopisu: Červen 2011   Prosinec 2011   Prosinec 2012 .

Jsou k nahlédnutí rozvrhy jednotlivých tříd.

Máme konečné výsledky sběru starého papíru za šk. rok 2012/2013.

Dostali jsme aktuální informace o indickém chlapci Nagarajovi, kterého podporujeme výtěžkem ze sběru starého papíru prostřednictvím Adopce na dálku.

Termíny třídních schůzek jsou na vývěsce.

Naši reprezentanti na OVOV 2013 v Praze (Odznak všestranosti olympijských vítězů) dosáhli skvělých výsledků Radim Kuřina 1.místo ve své kategorii, RNDr. Dalibor Popelka 5.místo.

Nový školní rok jsme zahájili, fotografie jsou na obvyklém místě.Ve školním roce 2013/2014 dochází ke změně způsobu placení stravného.Ve školním roce 2013/2014 dochází ke změně způsobu placení úplaty za předškolní vzdělávání a stravného v MŠ.

MOC DĚKUJEME: Společnosti Blatinie a.s. Blatnice pod Sv.Ant. za dar v podobě finančních prostředků na vybavení učeben naší školy.

MOC DĚKUJEME: Společnosti Siempelkamp CZ s.r.o. Blatnice pod Sv.Ant. za dar v podobě finančních prostředků na vybavení učeben naší školy.

MOC DĚKUJEME: Obecnímu úřadu Blatnice pod Svatým Antonínkem za spolupráci při uvedení dopadové plochy pod houpačkami u školky do výrazně lepšího stavu (pracovníci obce vybagrovali a vyvezli zeminu pod dopadovou plochu, obec se finančně spolupodílela na dovozu a platbě za přírodní kamenivo). Dopadová plocha konečně nejen odpovídá normě, ale hlavně se zvýšila její bezpečnost.

Našim žákům se daří i v mimoškolních aktivitách: http://www.bnn.sk/hasici1_13.htmlhttp://www.blatnice-pod-svatym-antoninkem.cz/clanky/spolky-a-organizace/folklorni-soubor-vavrinek/vystoupeni-2013/detske-krojove-slavnosti-ve-velkych-levaroch---25.-5.-2013.html