Jdi na obsah Jdi na menu
 


2013_01-06 Akce MŠ Suchov

ZIMA, ZIMA, ZIMIČKA, HÁZÍ BÍLÁ PEŘÍČKA…

 
Sněhu se sypalo z oblohy dost a dost, a tak jsme mohli sáňkovat, bobovat, stavět sněhuláky, iglú, kreslit klacíkem do sněhu a hledat stopy zvířátek. Ptáčkům zpěváčkům jsme plnili krmítko, aby přečkali zimu a na jaře zase krásně zpívali.
 
KARNEVAL
 
„Dobré ráno, dobrý den, do masek se převlečem.
Pojďte rychle všichni dál, máme tady karneval.“
 
Koncem února se v MŠ konal karneval. Děti si přinesly kostýmky pohádkových a filmových postav i zvířátek – tygřík, zajíček, princezna, červená Karkulka, pirát, myslivec, indián, Zorro a čaroděj. Potom ještě velký klaun a námořník. Všichni závodili v přenášení míčku na lžičce, v hodu na cíl, v jízdě na motorce slalomem, hráli hru „Maškaro, zavolej!“, na „Zlatou bránu“ a tancovali při hudbě.
 
DEN MATEK
 
„Moje máma poklad je, když se na mně usměje.
Nejvzácnější perličku, nosím ve svém srdíčku.“
 
Svátek všech maminek jsme oslavili v neděli 12. května v sále KD v Suchově. Děti předvedly dramatizaci pohádky O veliké řepě a přednesly básničky. Maminkám pak daly hezkou kytičku a sladkou hubičku.
 
KOLOŠKOLKA
 
Téma „Pozor, děti, červená!“ jsme si zpestřili akcí Kološkolka. Děti si přivezly do školky svá kola, koloběžky, odrážela a předvedly své jezdecké dovednosti a schopnosti – jízdu slalomem, po čáře, závody ve dvojicích, trojicích a poznávání dopravních značek.
 
VÝLET
 
„Jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka….“ Cílem našeho výletu byla ZOO v Hodoníně. Letos jsme změnili dopravní prostředek a jeli jsme do Hodonína vlakem. Ve Veselí jsme se nejdříve zastavili v MŠ Tyršova, kde jsme posvačili a pak už jsme spěchali na vlakové nádraží. Pro děti byla jízda vlakem velkým zážitkem a zvířátka v ZOO nezklamou nikdy. V zoologické se zvířátky nám utekl den celičký, máváme a hurá zpátky, do té naší školičky.
 
UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU
 
V pátek 28. června 2013 jsme táborákem ukončili školní rok. Do 1. třídy ZŠ letos neodchází nikdo, ale p. uč. Máčalová odchází pracovat do MŠ v Blatnici pod Sv. Antonínkem. Akce se zúčastnili také rodiče.
Přejeme všem krásné a sluníčkové prázdniny.