Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výchovné poradenství

Vážení rodiče žáků naší školy.

     Každý rodič přivádí dítě do školy s velkou nadějí, že jeho dítě bude prospívat, bude ve škole úspěšné a bude chloubou celé rodiny.

         Stává se však, že se postupně začnou objevovat problémy. Z dítěte se ztrácí radost z každodenní docházky do školy a rodič si začíná zvykat na neúspěchy dítěte ve škole.

         Příčin těchto proměn může být několik. Vždy je však na nás dospělých, abychom si těchto proměn všimli a začali se nad nimi zamýšlet, popřípadě je za pomoci dalších dospělých osob začali řešit. 

         Na následujících stránkách jsme pro Vás přichystali přehled možných problémů žáků a plán výchovného poradce. Postupně bychom chtěli tyto stránky doplňovat i o jiné informace.

         Nebuďte lhostejní k problémům Vašeho dítěte. Přečtěte si nabídnuté stránky o poruchách. I když nenajdete na vašem dítěti nic, co by bylo obsahem těchto stránek, obraťte se se svými pocity na třídní učitele, na výchovného poradce, nebo ředitele školy.

         Vyslechneme Vás, budeme hledat řešení problémů, popřípadě zajistíme Vaše objednání u následných odborníků.

        Mějme na paměti, že dítě si s některými problému nemusí umět poradit, ale mělo by cítit, že vedle něj jsou dospělí lidé, kteří jsou připraveni mu pomoci.

 

Příspěvky

Přehled možných poruch a problémů žáků

1. 3. 2013