Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ovoce do škol

18. 4. 2013

Cílem projektu "Ovoce do škol" je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí, zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Projekt "Ovoce do škol" spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Na přípravě se podílelo i MŠMT, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí. Prostředky na tento projekt poskytne Evropská unie 73% a Česká republika 27%. Projekt "Ovoce do škol" se řídí Nařízením Rady ES č. 13/20009, Nařízením Komise ES č. 288/2009 a Nařízením vlády č. 478/2009. Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zcela ZDARMA všichni žáci 1. – 5. tříd.
Od září 2013 má naše škola nového dodavatel tohoto projektu(www.ovocentrum.cz). Důvody změny dodavatele byly vážné - bohatý sortiment, vysoká kvalita, různé varianty dodání (krabičky a tácky u menšího ovoce), až po drobnosti jako je pravidelná informace o dodávaném ovoci - například ve 43. týdnu dostali žáci hrozen a hrušku: kromě informací o odrůdách, obsahu vitamínů, způsobu zpracování a receptu na pečení jsme obdrželi i informace o pěstiteli dodávaných hrušek (pěstitelem byla Patria Kobylí, protože hruška byla v BIO kvalitě, dostali jsme i certifikát a pro zajímavost i fotografie sadu, kde byly hrušky natrhány).
 dscf1304.jpg

dscf1311.jpg