Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekty „Ovoce do škol“ a „Mléko do škol“

7. 11. 2017

Ve školním roce 2017/2018 jsou nově pro děti od 1. až do 9. tříd vyhlášeny 2 školní projekty. Prvním školním projektem je „Ovoce a zelenina do škol“. Tento projekt přetrvává z minulých let a jeho cílem je navýšení spotřeby ovoce a zeleniny a vytvoření zdravých stravovacích návyků u dětí. Dalším školním projektem je projekt „Mléko do škol“, který má za cíl zvýšit spotřebu mléka u školních dětí.

V obou případech se jedná o projekty  Evropské unie a České republiky. Děti 1.- 9. tříd ZŠ mají nárok na 1 ks ovoce nebo zeleniny týdně a dále 1 ks neochuceného mléka/mléčného výrobku 1 x za 14 dní. Prakticky tedy dostávají 1 x za 14 dnů mléko a dva kusy ovoce. Veškeré produkty jsou dodávány zcela zdarma. Dovoz ovoce, zeleniny a mléka pro naši školu smluvně zajišťuje firma Ovocentrum Valašské MeziříčíO projektu a dodavatelích se dozvíte více na stránkách http://www.ovocedoskol.szif.cz/