Jdi na obsah Jdi na menu
 


2013_01 Akce MŠ Suchov

 

SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ KAŠTANOVÉ ZVÍŘÁTKO
Říjnové dny jsou jako stvořené k tomu, abychom si vyzkoušeli vyrobit zvířátka z kaštanů. Děti nasbíraly kaštany cestou do školky nebo na vycházce v parčíku. Na webu Dětské stránky jsme se zúčastnili podzimní soutěže. Úkolem bylo vyrobit kaštanová zvířátka, vše vyfotit a fotky poslat. Pak už jsme čekali, jestli se na nás usměje štěstí. A USMÁLO SE! Děti vyhrály hezkou pohádkovou knížku „Moje první pohádky“, ze které měly velkou radost.
 
POKUSY
 
A opět jsme experimentovali. Tentokrát jsme určovali „Co je kulaté a co hranaté“, „Co je dlouhé a co krátké“ a „ Co je těžké a co lehké“. Děti rády experimentují a tím si získané poznatky a informace lépe zapamatují.
 
 
ANDÍLCI A MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA
 
„Anděl seděl na obláčku, čáry, máry čaroval.
Vyčaroval Mikuláše, moc se z toho radoval.
Pozor na to, milé děti, čarování není žert,
něco se mu nepovedlo, a tak přibyl ještě čert.“
 
Na tuto akci přivedly maminky do školky samé andílky. Všechny děti byly jako z cukru - v bílém oblečení – no prostě jedním slovem krása. Už s předstihem jsme si vyzdobili třídu andílky z papíru, naučili jsme se hezké básničky a písničky o andílcích, Mikuláši a čertech. „Andílci“ si dopoledne zasoutěžili v koulení míče na andělské kuželky, v přenášení obláčků, v třídění hvězdiček a protáhli si svá křidýlka a stehýnka při andělské rozcvičce.
Nechyběla ani návštěva Mikuláše, anděla a čerta. Za básničku nebo písničku děti dostaly balíček plný dobrot.
 
 
VÁNOČNÍ DÍLNIČKY S POSEZENÍM U STROMEČKU
 
„Štěstí, zdraví, pokoj svatý vinšujeme vám,
nejprv panu hospodáři a pak vašim dítkám.
Z daleka se bereme, novinu vám neseme,
co se nám to přihodilo v městě Betlémě.“
 
Zpíváním koled, výzdobou školky, zdobením vánočního stromečku, přípravou na vánoční dílničky a besídku jsme si krátili adventní čas. Vánoční dílničky – to je takové malé zastavení v uspěchaném předvánočním shonu. Rodiče i prarodiče přišli za svými dětmi do školky a společně upekli perníčky a vyrobili malý voňavý svícínek. Potom jsme se všichni přesunuli k vánočnímu stromečku, kde děti vystoupily s krátkým pásmem básniček a koled. Překvapení od Ježíška rozzářilo očička dětí. Pod stromečkem děti našly nové hračky a pomůcky.
Všem děkujeme a přejeme krásně prožité Vánoce a hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2013.

Kompletní fotogalerie z těchto akcí MŠ Suchov je na http://skolablatnice.rajce.idnes.cz/.