Naši florbalisté opět na stupních vítězů!

Na nejmodernější sportovní hale v okrese - v hale Teza v Hodoníně proběhlo 20. 11. 2015 okresní kolo ve florbalu starších žáků, kam se probojovalo z okrskového kola i družstvo našich florbalistů ve složení Jiří Damborský (6. tř.), Josef Janeska (7. tř.), František Fuga, Jáchym Tomeček, Martin Vaněk (8. B), Petr Fojtík, Jiří Janeska, Tomáš Malár, Adam Mikéska a Jindřich Stipčák (9. tř.). Po peripetiích s dopravou Českými drahami jsme přijeli o hodinu později, takže kluci hráli hned dva zápasy po sobě, kde se ukázala jejich fyzický i psychická odolnost. Už první zápas nastoupili proti tradičně velmi nebezpečným Dolním Bojanovicím, se kterými bohužel ztratili v závěru vedením a nakonec remízovali 2:2. Hned další zápas byl proti neméně zdatnému soupeři z Dubňan, který opět po našem nevydařeném závěru skončil remízou 4:4. Třetí zápas kluci nastoupili proti hráčům z Těmic, kteří měli bilanci dvou proher, což ale nic neznamenalo a několik minut před koncem jsme s nimi prohrávali 1:3. Závěrečné 3 minuty ale patřili nám, kdy jsme dokázali nastřílet soupeři 3 góly, poslední mimochodem padl 12 sekund před koncem, a vyhráli 4:3. Poslední zápas byl proti nejsilnějšímu družstvu ZŠ Očovská Hodonín, který jsme bohužel moc nezvládli a prohráli i díky střelecké absenci 1:4. Po tomto zápase jsme čekali, jak dopadne poslední zápase turnaje mezi Těmicemi a Dubňany. V případě remízy nebo výhry Dubňan bychom skončili právě za nimi na bronzové příčce, nicméně kluci z Těmic poslední zápas zabrali a dotáhli ho do vítězného konce, čímž nás posunuli na konečné skvělé 2. místo! Našim klukům děkuji za výborný předvedený výkon a skvělou reprezentaci školy.